Jak podróżować z klasą?

transfery lotniskowe wykonywane są we wszystkie dni tygodnia praktycznie całodobowo z tą różnicą, że w ciągu dnia transfery lotniskowe odbywają się co chwilę, a w nocy w większych odstępstwach czasu. Dzięki temu wszyscy klienc

Jak podróżować z klasą?

Nocne transfery lotniskowe

Wykonywanie transferów lotniskowych jest bardzo wygodną opcją na dojazd do samolotu lub odjazd z lotniska po opuszczeniu swojego samolotu. Dlatego transfery lotniskowe wykonywane są we wszystkie dni tygodnia praktycznie całodobowo z tą różnicą, że w ciągu dnia transfery lotniskowe odbywają się co chwilę, a w nocy w większych odstępstwach czasu.

Dzięki temu wszyscy klienci lotniska mogą zostać niemal natychmiast obsłużeni i dowiezieni do celu swojej podróży. Dlatego nie zawsze trzeba będzie dokonywać rezerwacji w pojazdach wykonujących transport lotniskowy, jednak w czasie świąt państwowych lub w sytuacji posiadania większego bagażu trzeba będzie wcześniej dokonać rezerwacji miejsca. Tylko wówczas będzie można spokojnie opuścić lotnisko po wylądowaniu.


W latach 1935-1939 swój port lotniczy

W latach 1935-1939 swój port lotniczy miała również Gdynia (w Rumi). W czasie II wojny światowej pełnił on jedynie funkcje wojskowe; obecnie nie istnieje.

W latach 70. zdecydowano o wyprowadzeniu lotniska w Gdańsku-Wrzeszczu z obszaru otoczonego zabudową mieszkalną i wykorzystaniu odzyskanych terenów pod nowe osiedla mieszkaniowe (Gdańsk-Zaspa).

Port lotniczy w Gdańsku, wybudowany od podstaw, został otwarty 2 maja 1974. Od 1993 gdański port jest spółką prawa handlowego, której właścicielami są głównie miejscowe władze samorządowe: województwo pomorskie (31,45%), Gdańsk (29,45%), Gdynia (1,14%), Sopot (0,35%) oraz Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (37,61%). W 1997 oddano do użytku terminal T1.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Port_lotniczy_Gdańsk_im._Lecha_Wałęsy


Wikipedia o zawodzie taksówkarza

Taksówkarz prowadzi działalność gospodarczą we własnym imieniu w zakresie ?usługi przewozu osób lub mienia?. Pojazd samochodowy osobowy lub dostawczy (taxi bagażowe) przeznaczony do wykonywania tego zawodu wraz z wyposażeniem, musi spełniać określone wymagania techniczne.

Taksówkarz jest zawodem obarczonym ryzykiem ze względu na możliwe napaści na ich osoby w celu zaboru pieniędzy. Wielu taksówkarzy (szczególnie w większych miastach) jest zrzeszonych w korporacjach i związkach zawodowych.

Od stycznia 2014 z uwagi na deregulację zawodu w Polsce w gminach poniżej 100 tys. mieszkańców szkolenia i egzaminy nie są wymagane, powyżej 100 tys. mieszkańców o ich utrzymaniu lub zniesieniu decyduje rada miasta

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksówkarz