Kilka słów o "solarach" - fakty, zastosowanie i koszty

st w zbiorniku. Różne rozwiązania techniczne wpływają na sprawność, wydajność, cenę. Prysznic słoneczny w najprostszym wykonaniu to czarna torba foliowa z końcówką natryskową i zaworkiem. Profesjonalna konstrukcja składa się z kol

Kilka słów o SMA SB 3600TL-21

O prysznicu słonecznym

Prysznic słoneczny to nazwa urządzenia (ang. solar shower), które służy do podgrzewania wody do kąpieli przez promieniowanie słoneczne. Ogrzana woda gromadzona jest w zbiorniku. Różne rozwiązania techniczne wpływają na sprawność, wydajność, cenę. Prysznic słoneczny w najprostszym wykonaniu to czarna torba foliowa z końcówką natryskową i zaworkiem. Profesjonalna konstrukcja składa się z kolektora słonecznego umieszczonego na dachu, dużego zbiornika w piwnicy, systemu rur rozprowadzajacych wodę i układu sterującego.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prysznic_s%C5%82oneczny


Kolektory słoneczne a dofinansowanie

W ostatnich latach coraz częściej możemy natknąć się na projekty realizowane dzięki środkom finansowym pochodzącym na przykład z Unii Europejskiej czy innych źródeł, które powodują, że nawet mało zamożne osoby mogą zainwestować w instalacje odnawialnych źródeł energii. Takie instalacje są bardzo dobrym sposobem nie tylko na przestawienie się na ekologiczne źródło energii. Jest to także metoda odpowiednia w przypadku, gdy chcemy zredukować koszty ponoszone z tytułu opłat za prąd i wodę. Warto interesować się takimi projektami, ponieważ zwykle ilość zgłoszeń i terminy, w których trzeba ich dokonać, jest ściśle ograniczona. Dlatego też ważne jest w tym przypadku zadbanie o odpowiednią informację.


Zastosowania biodegradacji

Najpopularniejszym wykorzystaniem biodegradacji przez człowieka są filtry awaryjne w biologicznych oczyszczalniach ścieków124 oraz stawach biologicznych, służących do fermentacyjnego oczyszczania odpadów (np. z cukrowni). Konieczne jest zapewnienie odpowiednich warunków dla mikroorganizmów przeprowadzających biodegradację. Należy utrzymywać odpowiednią temperaturę oraz usunąć ze ścieków substancje toksyczne dla biodegradatorów (np. detergenty, pestycydy)1.

Ma również zastosowanie na składowiskach odpadów24, przy produkcji biogazu z odpadów i ścieków, biomasy paszowej ze ścieków124 oraz rozpuszczalnych w wodzie pestycydów w opakowaniach podatnych na biodegradację1.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Biodegradacja