Medycyna estetyczna: zabiegi, substancje i inne

anie znienawidzonych przez wszystkie kobiety zmarszczek to marzenie nie jednej pani, a ostatnio także niejednego pana. Najpopularniejsza substancją wykorzystywaną przy takich zabiegach jest kwas botulinowy - czyli w skrócie botox.

Medycyna estetyczna: zabiegi, substancje i inne Operacje medycyny kosmetycznej są bardzo popularne, pewnie dlatego firm tego działu medycyny powstaje coraz więcej, np. . Różne zabiegi medycyny kosmetycznej.

Prostowanie zmarszczek

Prostowanie znienawidzonych przez wszystkie kobiety zmarszczek to marzenie nie jednej pani, a ostatnio także niejednego pana. Najpopularniejsza substancją wykorzystywaną przy takich zabiegach jest kwas botulinowy - czyli w skrócie botox. Na sam zabieg należy się umówić w prywatnej klinice medycyny estetycznej i poprzedzają go odpowiednie badania oraz wywiad lekarski.

Najczęściej wstrzykuje się substancję małymi dawkami w wybrane przez pacjenta miejsce. Po wykonanym zabiegu powinno się przez parę dni uważać na skórę tam, gdzie toksyna botulinowa została wstrzyknięta. Przez parę dni może też występować opuchlizna twarzy, jednak powinna się sukcesywnie zmniejszać.


Zabieg wstrzykiwania botoxu - Z Wiki

Zabieg jest przeprowadzany przez chirurga plastyka lub dermatologa. Toksyna botulinowa jest aplikowana na oczyszczoną i odtłuszczoną skórę za pomocą jednorazowej strzykawki z bardzo cienką igłą. Umożliwia to dotarcie substancji czynnej w ściśle określone miejsce. Dzięki temu działa ona tylko w obrębie tych mięśni, w które została podana. Zabieg trwa około 20 minut. Nie jest bolesny, więc nie wymaga znieczulenia. W przypadku dużej wrażliwości na ból może zostać podane znieczulenie miejscowe. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Pierwsze efekty widoczne są po 2-3 dniach, jednak najlepiej widać je po upływie około 7-10 dniach. Organizm wraz z upływem czasu przeciwdziała botoksowi, wytwarzając w ciągu następnych miesięcy nowe włókna nerwowe. Aby utrzymać efekty, zabieg po tym czasie trzeba powtórzyć. Najczęściej jest to wskazane po ok. 6 miesiącach od botoksu, jednak w dużej mierze zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu. Gdy jednak pacjent nie zdecyduje się na powtórny botoks, skóra wraca do normalnej kondycji sprzed zabiegu i starzeje się zgodnie z procesami biologicznymi.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jad_kiełbasiany


Jad kiełbasiany - Wikipedia

Przed zabiegiem lekarz dokładnie określa obszar, na którym występuje nadpotliwość. W tym celu stosuje się test jodowo-skrobiowy. Określone miejsce jest smarowane jodyną, a następnie obsypywane skrobią. Obszary z nadmierną potliwością po krótkim czasie ulegają zaczernieniu. Wyznaczone pole dermatolog dzieli na kwadraty o boku 1,5 cm. Następnie do każdego kwadratu wstrzykuje odpowiednio dobraną dawkę botuliny przy użyciu jednorazowej strzykawki z bardzo cienka igłą. Zabieg trwa około 30 minut. Nie jest nadmiernie bolesny, jednak może zostać zastosowane znieczulenie miejscowe. Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania ani rekonwalescencji.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jad_kie%C5%82basiany#Zastosowanie_toksyny_botulinowej_w_medycynie