O różnych zdjęciach

Dodane: 24-02-2015 07:01
O różnych zdjęciach Prezentujemy ciekawy poradnik Fotografia ślubna Gorzów

Warto zwłaszcza przeczytać o różnych aspektach fotografii.

zdjęcia z chrztu

Znalazłem ostatnio bardzo fajną stronę ze zdjęciami i ofertą usługi fotograf na chrzest...Gorzów.

Warto pooglądać takie ładne fotki z chrztu. Trzeba przyznać, że profesjonalny fotograf jest w stanie zrobić naprawdę świetną robotę.

Później można będzie pokazać dziecku znakomite zdjęci ze chrztu. No i podczas samej uroczystości "nie ma lipy. Tak że jakby co to warto. Cóż więcej można by napisać na ten temat niż gorąco polecić.

Źródło: http://galeria-obrazu.com.pl/chrzest/


Rynek jest wolny

Fotografia ślubna w ujęciu technicznym to także temat warty poruszenia. No to jedziemy.

Jak wspominałam, mimo że poziom większości zdjęć ślubnych jest zasadniczo raczej niski, to zdarzają się także fotografie wybitne. O czym nie wolno zapominać, to fakt, że nie najlepszy sprzęt robi zdjęcia, ale fotograf, który ma konkretne doświadczenie, pasję i talent.

To są trzy najważniejsze aspekty. Nie zapominajmy, że fotografia jest dziedziną sztuki. W wielu wypadkach ma charakter użytkowy, ale powinna reprezentować pewien poziom. Oczywiście nie mam tutaj na myśli amatorskich ujęć, czy tez fejsbuczkowych fotek. Chodzi mi o to, ze jeśli ktoś za te zdjęcia płaci, to powinny być warte tego - koniec kropka. A często wśród tzw. profesjonalistów, poziom jest słabszy, niż ambitniejszych amatorów, którzy na fotografii nie zarabiają. I tak nie może być.

Z drugiej strony rynek jest wolny, ktoś za te zdjęcia jednak z własnej woli płaci. No właśnie... tylko nie zawsze jest to takie uczciwe. W internecie można znaleźć opowieści wielu małżeństw, które zostały po prostu oszukane, bo fotograf pokazał im zdjęcia, które tak naprawdę nie zostały zrobione przez niego. I na tej podstawie Państwo Młodzi go wybrali. Smutne, ale to się zdarza. Z tego powodu należy dokładnie zweryfikować danego fotografa, bo naprawdę złe zdjęcia mogą zrujnować ten ważny dzień.


Jeszcze więcej

Już wcześniej pisałem, że fotografia rodzinna i dziecięca stała się bardzo popularna, że to jest bardzo fajna sprawa i z tego są świetne pamiątki.

Tak więc spieszę donieść, że również znakomitą sprawą jest fotografia ciążowa gorzów.

Warto uwiecznić ten czas na zdjęciach. To właśnie dzięki usługom profesjonalnych fotografów takie zdjęcia mogą być bardzo estetyczne. Można będzie je pokazać dziecku które się urodzi z dumą.

Źródło: http://galeria-obrazu.com.pl/ciazowa-2/


Bardziej się cenią

Fotografia ślubna to nie jest zbyt dobrze postrzegana dziedzina wśród fotografów profesjonalistów. Najczęściej odbierana jest jako tak zwana "chałtura", nie ma miejsca na artystyczną finezje, bo trzeba zadowolić klienta. Ale to nie do końca prawda.

Dobry fotograf (portrecista) potrafi z czegoś tak komercyjnego i "przaśnego", jak fotografia ślubna zrobić coś wyjątkowego.

Tylko, że tacy fotograficy bardziej się cenią i nie narzekają na brak klientów - rezerwować trzeba z dużym wyprzedzeniem. Jednak pamiętajmy, ze zdjęcia ślubne mają być pamiątką nie tylko na całe życie, ale i pokolenia - jak się ogląda wytwory niektórych "artystów", to naprawdę jest się czego wstydzić. Ten jeden raz w życiu, warto sprawę przemyśleć, pooglądać portfolia wielu fotografów zanim podejmiemy ostateczną decyzję. Jeszcze jedna ważna uwaga - nie zawsze to, co widać na stronie internetowej dobrze prezentuje umiejętności fotografa - najlepiej, jeśli oprócz standardowej galerii jest jeszcze blog, gdzie wrzucane są na bieżąco efekty pracy. Ba, zdarza się nawet kradzież cudzych zdjęć i podpisywanie własnym nazwiskiem.

Przede wszystkim ustalmy budżet, jakim dysponujemy. Czasem warto zrezygnować z czegoś (na przykład z zaproszenia dalekiej rodziny), aby więcej przeznaczyć na zdjęcia. Jednak rzeczywistość wygląda inaczej - to najczęściej na fotografii ślubnej oszczędza się najczęściej. A jakie są skutki? Zdjęcia źle technicznie wykonane, dziwne plenery, czy też po prostu nieudane kadry.


I będzie się bronić

Pozostajemy w temacie ślubnych zdjęć. Ten artykuł będzie dla tych, którzy mają ponadprzeciętne wymagania. Jeśli zależy wam na naprawdę dobrych zdjęciach ślubnych, to czeka was wyzwanie.

Jak pisałam, poziom przeciętnych fotografii ślubnych jest raczej niski. Bardzo mnie to martwi, ponieważ warto promować dobrą fotografię i uwrażliwiać odbiorców. Niestety, zbyt wielu fotografów o fotografii czasami nie wie nic. Kadry centralne, prześwietlenia, zły dobór światła, czy też sztuczne pozy pozujących par, tworzą mieszankę nie do zniesienia. A do tego fatalna obróbka zdjęć, która wielu fotografów kwalifikowałaby do tytułu "mistrzów Photoshopa".

To tyle, jeśli chodzi o fakty. Szczerze mówiąc, nie brakuje dzięki Bogu dobrych fotografów ślubnych, którzy wykonują całkiem ładne fotografie - ciekawe kadry, prawidłowe oświetlenie, przemyślane sesje. Do tego minimalna obróbka, lekki retusz, korekcja światła, czy nasycenia - do tego nawet nie trzeba Photoshopa!

Pamiętajmy - dobre zdjęcie broni się samo. I będzie się bronić z upływem czasu, natomiast kiczowate przeróbki w Photoshopie będą po prostu powodem do wstydu. Warto to wziąć pod uwagę.


fotografia rodzinna

Ostatnimi czasy bardzo modna stała się fotografia rodzinna gorzów.
Trzeba przyznać, że nie tylko w Gorzowie wielkopolskim taki rodzaj usług fotograficznych cieszy się zainteresowaniem.
Jest co całkiem ciekawa i fajna rzecz. Warto mieć profesjonalne zdjęcia swojej rodziny i dzieci. Taki właśnie efekt uzyskamy korzystając z usług profesjonalnego fotografa.
Do tego można będzie się pochwalić przed znajomymi wspaniałymi zdjęciami swoich dzieci i swojej rodziny.

Źródło: http://galeria-obrazu.com.pl/dziecieca/