Jak wybrać rolety?

omplikowane, wielofunkcyjne żaluzje. Moim zdaniem jedną z najlepszych opcji jest zastosowanie rolet. Do wyboru jest kilka...ich rodzajów. Mało tego - dzięki temu, że rolety mogą być wykonane z różnych rodzajów materiału to można

Dodane: 09-03-2015 07:48
Jak wybrać rolety? rolety
Gdzie warto kupić ?

Zapraszam do przeczytania poradnika.

Sposób na zasłanianie okien

Są różne metody zasłaniania okien. Od najprostszych zasłon składających się z płachty materiału po bardzo skomplikowane, wielofunkcyjne żaluzje.

Moim zdaniem jedną z najlepszych opcji jest zastosowanie rolet. Do wyboru jest kilka...ich rodzajów. Mało tego - dzięki temu, że mogą być wykonane z różnych rodzajów materiału to można je bez problemu dopasować do swojego wystroju wnętrza.

Również można dopasować kolor samego materiały jak i stopień przepuszczalności światła. To daje bardzo dużo możliwości.


Wybór rolet

Jaką wybrać roletę? Na co zwracać uwagę, zanim dokonamy konsumenckiego wyboru, jak dopasować roletę do okna i wnętrza?

To nie są pytania, na które można uzyskać jedną prawidłową odpowiedź, zwłaszcza że istnieje kilka rodzajów rolet.

Rolety dzielą się zasadniczo na te standardowe i na wymiar. Wiadomo, że pierwszy rodzaj będzie kosztował mniej, ale jeśli nasze okno nie jest standardowe, to trudno - musimy zainwestować w na wymiar. Na wymiar trzeba także wybrać na okna dachowe.


Czym zasłaniać?

Co wybrać - , czy żaluzje? Wiadomo, że zasłonięcie okna jest czasem koniecznością - nikt nie lubi ostrego słońca padającego na ekran telewizora, czy też wścibskiego wzroku sąsiadów. Dlatego większość z nas , lub żaluzje w oknach posiada.

Wybór pomiędzy jednym, a drugim produktem nie jest taki oczywisty. W poprzedniej epoce żaluzje były znacznie popularniejsze, ale rolet jeszcze w naszych sklepach zwyczajnie nie było. Zarówno , jak i żaluzje mogą mieć różne kolory. Dużą różnicą jest jednak materiał, z którego są zrobione. Żaluzje mogą być drewniane, aluminiowe, lub plastikowe. Rolety są zawsze tekstylne, mają tez różny stopień przepuszczania światła.


Co to jest roleta?

Roleta - zasłona zwijana montowana wewnątrz i na zewnątrz budynku nad otworem okiennym - najczęściej z tkaniny. Podnoszona i opuszczana poprzez nawijanie na wałek przy pomocy sprężyny wewnątrzwałkowej, linki, łańcuszka lub silniczka elektrycznego. Roletą zewnętrzną popularnie nazywana jest żaluzja budowlana zewnętrzna.

Plisa to rodzaj eleganckiej i dekoracyjnej zasłony przeciwsłonecznej pozwalającej uzyskać niepowtarzalne efekty świetlne i możliwości kompozycyjne jako jedyna daje możliwość zasłonięcia otworów okiennych o nietypowych kształtach: okręgi, trójkąty, trapezy itp.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Roleta